Jdi na obsah Jdi na menu
 


24 hodin

29. 11. 2007
Obrazek Jack Bauer (Keifer Sutherland), velitel protiteroristické jednotky musí zabránit atentátu na Davida Palmera, který kandiduje na prezidenta. Musí však řešit ještě jeden problém - zmizení dcery Kimberly Bauerové a tak se dostáváme dál a dál. Seriál 24 hodin se odehrává v reálném čase tj. jeden díl = jedna hodina. Seriál plný napětí a překvapení, který nenechá nikoho v klidu.

1.série

Chystá se atentát na černošského kandidáta na prezidenta USA. Agent Jack Bauer z tajné vládní organizace CTU je na případu osobně zainteresován. Teroristé unesli jeho dceru. Dokáže se zachovat jako profesionál a chránit senátora Palmera, i když jeho dceři hrozí smrt? Kdo je černou ovcí v CTU a spolupracuje s teroristy? Byla jí jen Jamey nebo je v CTU další zrádce? Jakou roli sehrává v celém případu únosu a atentátu na Davida Palmera Jackova žena Terri? Stojí za atentáty jen Ira Gaines nebo za nitky tahá někdo jiný? Co spojuje Jacka a Davida Palmera? Překvapivé skutečnosti z Jackovy a Palmerovy minulosti se dozvíme v 1.řadě seriálu "24 hodin".

2.série

Uběhlo více než osmnáct měsíců od události, která navždy změnila život zvláštního agenta protiteroristické jednotky Jacka Bauera. Tehdy se mu podařilo zabránit atentátu na prezidentského kandidáta Davida Palmera. Avšak cena, kterou zaplatil, byla vysoká. Jeho žena Teri přišla o život. Její smrt Jacka natolik zasáhla, že opustil CTU. Chování jeho dcery Kim je stále poznamenané těmito událostmi a on se k ní marně snaží najít cestu. Zavalený osobními problémy nejprve odmítá prosbu CTU o pomoc. Teprve David Palmer, kterému se mezitím skutečně podařilo stát se prvním černošským prezidentem USA, jej dokáže přesvědčit. Ve vzduchu totiž visí další teroristický útok, který může znamenat obrovské lidské ztráty a strašlivý dopad na celý svět. CTU Jacka potřebuje víc než kdy před tím. Podle přísně tajných informací plánují totiž teroristé nukleární útok na Los Angeles. Během následujících 24 hodin má kdesi v L.A. dojít k pumovému útoku. A hodiny opět děsivě ubíhají. Nakonec prezidentská kancelář chystá odplatu, avšak důkazy, které ukazují na viníka útoku, jsou falešné, dokáže Jack včas odhalit pravdu, přestože lidé okolo Davida Palmera jsou proti?

3.série

Seriál 24 hodin začíná být stejně realistický a krutý jako sám život. V dobách neustálých teroristických útoků je toto téma velice aktuální. Přestože je 24 hodin seriálem kvalitním a nabízí skvělou zábavu, jistě by každý divák byl pro, kdyby vůbec podobných námětů, které se zabývají právě teroristickými útoky, nebylo. Stalo se však zvykem, že mnoho televizních sérií odráží atmosféru okolního světa a reaguje tak na situaci v něm. A přestože pro nás mohou být ve skutečném životě teroristické útoky něčím strašlivým, jakousi noční můrou, jakmile něco podobného uvidíme na televizní obrazovce, jsme tím, dalo by se říci, nadšeni. Zvláštní leč nemile pravdivé.

Aniž by stačily odeznít všechny problémy, které se vyskytly při předchozím teroristickém útoku na Los Angeles, objevuje se nová hrozba v podobě fanatických teroristů. Těm se dostala do rukou zákeřná nákaza. Vir který by dokázal během chvíle eliminovat nejen celé obyvatelstvo Los Angeles, ale dokonce i celých Spojených států. Jack Bauer musí znovu nastoupit do první linie boje s noční můrou. Tentokrát ovšem bude muset nejdříve vybojovat nesmírně těžký boj sám se sebou.

4.série

Chystá se série útoků na USA. Vše začíná únosem ministra obrany Jima Hellera a jeho dcery Audrey Raines. Jack se vrací na CTU, jako osobní poradce ministra obrany a hlavně jako přítel ministrovy dcery. Teroristé mají v plánu Jima Hellera mučit a nakonec veřejně popravit. Podaří se Jackovi popravu zastavit? Podaří se mu zjistit, co se skrývá za únosem ministra obrany? Kdo nebo co je pravým cílem útoku? Jak dopadne vztah vdané Audrey Raines a jejího nového přítele Jacka Bauera? To se vše dozvíme ve 4.ŘADĚ nejúspěšnějšího seriálu všech dob.

5.série

Na bývalého prezidenta Davida Palmera byl spáchán atentát. Vzápětí bombovému útoku podlehla Michelle Dessler a Tony Almeida byl těžce raněn. Nebýt Jacka Bauera, zřejmě by byla zavražděna i Chloe O´Brian. A právě Jack je v prvních fázích na základě falešné nahrávky z místa činu podezřelým z Palmerova atentátu. Kdo za smrtí Jackových kamarádů a přátel stojí? Proč museli zemřít David a Michelle? Kdo je zrádcem v řadách CTU? Kdo tahá v pozadí za provázky? Jak je do celého případu zamotán prezident Charles Logan? Co skrývá "první dáma USA" Martha Logan?

6.série

Jack byl za velké peníze vykoupen z Čínského zajetí. Velký podíl na tom má i nový prezident USA, bratr zavražděného Davida Palmera, Wayne. Avšak vykoupení Jacka bylo nutností, protože samotný Jack má být dán do rukou teroristů, kteří vyhrožují jadernými útoky v L.A. Podaří se Jackovi zachránit svůj vlastní život? Zabrání teroristům v odpalu jaderných bomb? Jak je do celého případu zapojen Jackův otec Phillip a Jackův bratr Graem? Jak zaplatí bývalý prezident Charles Logan za svoji velezradu a objednávku vraždy Davida Palmera? Kam zmizela Audrey, Jackova přítelkyně, která po něm celou dobu pátrala v Číně? O tom všem vypráví 6.řada "24".


  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář